Schæferhundeklubben Kreds 59 - Grindsted

IPO3 DM/VM Udtagelse 2018

IPO3 DM/VM Udtagelse 2018
23. - 25. marts 2018

Resultatliste, klik her
 
 
Baneprøvning
Fredag 23. marts 2018.
Tidsplan er udsendt fra BHR.
 
Væsenstest/Lodtrækning
Fredag 22. marts 2018 kl. 18.45
 
Tidsplan - Overordnet
Med forbehold for nødvendige ændringer
 
Fredag
Sekretariatet åbner kl. 10.00
Kantinen åbner kl. 10.00
Baneafprøvning kl. 11.00 - 18.45
Væsenstest & lodtrækning kl. 18.45

Lørdag
Sekretariatet åbner kl. 06.30
Kantinen åbner kl. 06.30
Første hund på banen kl. 07.30

Søndag
Sekretariatet åbner kl. 06.00
Kantinen åbner kl. 06.00
Første hund på banen kl. 07.00
 
MobilePay
59181

Adresse
Odinsvej 32, 7200 Grindsted

Dommere m.v.
Gr. A - Vivi Gilsager & Knud Rasmussen
Gr. B - Erik Ahrends & Michael Brandenhoff
Gr. C - Morten Jensen & Lene Carlson

Overdommer Gr. A - Erik Ahrends
Overdommer Gr. B - Lene Carlson
Overdommer Gr. C - Vivi Gilsager


Prøveleder gruppe B & C
Karin Dederding Thing - Telefon 40797015
 
Konkurrencebane gruppe B & C
Klik på billedet for at se stort format og rul ned
 
 
Prøvehund gruppe C
Lørdag - Karin Dederding Thing & Dederthing Fiona
Søndag - Kirsten Glud & Satoris Nimbus

Speaker
Jimmy Busjæck

Gruppe
Bitten Wittendorff Lorentsen
Torben Overgaard
Lars Teut Strandberg
Anita Fahl
Henrik Krogh
Preben Bogø Kristiansen
Ole Baun
 
Figuranter
Kort - Mikkel Carlseng
Lang - Morten Hansen
Reserve kort & lang - Martin Hasager

Sporansvarlig
Samuel Bech
 
Sporgenstande
1 stk. sort læder

1 stk. mørkebrun filt
1 stk. grå/sort tæppe
 
Sporbil
Henning Nielsen
 
Sporlæggere
Mette Møller Larsen
Niels H. Pedersen
Heine Jacobsen
Hanne Boe
Frank Jørgensen
Bjarne Lauridsen

Sporunderlag
Vejrforhold, kvaliteten af græsarealer og landmændenes udlægning af gylle tvinger os til at ændre sporareal til vintersæd
 
(med forbehold for nødvendige ændringer)
Klik på billedet for at se stort format og rul ned

Sporarealer
Kortet angiver de reserverede konkurrencesporarealer. Såfremt der trænes på arealer, indenfor kortets område, 14 dage før konkurrencen, udelukkes ekvipagen for deltagelse.
Klik på billedet for at se stort format og rul ned
 

Sekretariat
Karin Dederding Thing
Hanne Teut Standberg

Web & PR
Karin Dederding Thing

Parkering/Pladsmand
Kent Dederding Thing

Forplejning
Anja Vestergaard Bogø Kristiansen
Preben Bogø Kristiansen 
Lone Runa
Birgitte Mortensen
Anja Carlsen
 
Grillmester
Henrik Pausgaard
Hanne Teut Strandberg
 
Kantinen serverer
Fredag
Frokost/Eftermiddag pølser m/brød
Eftermiddag, kage & slik
Aften, gullaschsuppe m/flutes

Lørdag
Morgenbuffet incl. kaffe el. the 
Frokost/Eftermiddag, pølser m/brød & flæskestegsandwich  
Eftermiddag, æblekage, kage & slik

Søndag
Morgenbuffet incl. kaffe el. the
Frokost/Eftermiddag, pølser m/brød & flæskestegsandwich
Eftermiddag, æblekage, kage & slik

Fredag - Søndag
Fadøl
Sodavand
Vand
Kaffe & the
Varm kakao
Slik


Alle oplysninger med forbehold for nødvendige ændringer